Posted on: 9 ledna, 2023 Posted by: Monika Comments: 0

Olivový olej je díky své příjemné chuti, která umožňuje jeho použití v syrovém stavu i při vaření, tou nejlepší volbou, pokud jde o koření. Ale kromě toho, že je olivový olej velmi uznávanou potravinou, je nejzdravější olej.

Každý ví, jak je důležité jíst zdravou, přirozenou stravu, abychom mohli žít šťastně a zdravě. Pestrá strava je vždy základem zdravé výživy. Není pochyb o tom, že ovoce a zelenina jsou přirozené a zdravé potraviny, ale existuje mnohem více potravin, které jsou přehlíženy, ale také má podobné vlastnosti. Olivový olej extra panenský je jedním z nich.

Potvrzují to některé výzkumy provedené odborníky z nemocnice St. Michael’s Hospital v Torontu ve Spojených státech. Extra panenský olej podle výzkumu zvyšuje hladinu proteinu zvaného ApoA-IV, jehož funkcí je kontrolovat krevní destičky – buňky, které pomáhají zastavovat krvácení a mohou způsobit trombózu nebo dokonce infarkt – buňky, které pomáhají předcházet krvácení.

PROSPĚŠNÉ VLASTNOSTI EXTRA PANENSKÉHO OLIVOVÉHO OLEJE

Srdce zdravé: Díky vysokému obsahu mononenasycených mastných kyselin je extra panenský olivový olej prospěšný pro zdraví srdce a kardiovaskulárního systému. Snižuje riziko trombózy, mrtvice, srdečního infarktu a rakoviny

Dobré pro cukrovku: Prudký nárůst hladiny cukru v krvi těsně po jídle výrazně snižuje extra panenský olivový olej. Tento objev učinil Francesco Violi z katedry interního lékařství a lékařských specializací římské univerzity La Sapienza.

Analgetikum a protizánětlivé účinky: Oleocanthal, molekula obsažená v oleji, má na naše tělo účinky podobné ibuprofenu. Přestože výzkum těchto vlastností stále probíhá, brzy budou učiněna skutečná zjištění.

Kosmetické vlastnosti: Výhody této mimořádné potraviny přesahují pouhé zlepšení našeho fyzického zdraví a ovlivňují také to, jak vypadáme. Olivový olej je dobře známý pro svou schopnost zabránit krepatění vlasů. Antioxidační, změkčující a vyživující složky čistého olivového oleje se uvolňují při použití v balení nebo v kombinaci s jinými oleji. Tyto složky jsou absorbovány našimi těly a cirkulují, což poskytuje výhody celému tělu. Základem středomořské stravy, kde se vyšší životní úrovně dosahuje prostřednictvím výživy, je extra panenský olivový olej. Ve skutečnosti lidé žijí déle v Itálii a Řecku, tedy v zemích, které konzumují nejvíce extra panenského olivového oleje. Není divu, že se také nazývá „elixír života“.

DOBRÉ DO DIETY: Má nejlepší poměr tuku ze všech koření a je koncentrovaný na vitamíny a minerály.

Pomáhá při trávení: Díky svým mírným laxativním vlastnostem napomáhá zdraví žaludku a střev a je vysoce stravitelnou potravinou.

Anti-aging: Extra panenský olivový olej je přirozeným zdrojem vitamínu E, silného antioxidantu, který chrání naše buněčné membrány před procesy stárnu.

Podívejte se na další přírodní produkty, které prodáváme.

Špičková kvalita Extravergine di Oliva 1 l.t.
Summary

Leave a Comment